Sportovní vyžití

V areálu i okolí našeho penzionu máte spoustu příležitostí sportovního vyžití. Všechna naše sportoviště jsou ubytovaným k dispozoci ZDARMA!


Tenisové kurty
Squash
Stolní tenis
Cykloturistika
Pěší výlety
Sjíždění vody
Windsurfing a koupání
Golf
Pro prohlížení fotogalerie použijte šipky v modrém poli.

Tenisové kurty

Dva zcela nové tenisové kurty s umělým travnatým povrchem jsou hostům penzionu neustále k dispozici.

Squash

Tělocvična uvnitř budovy vznikla výhradně pro squash. Její rozměry sice přesně neodpovídají oficiálně uznávaným parametrům squashového hřiště, přesto je na tuto moderní hru jako stvořená. Tělocvična se nachází pod úrovní země, v létě tam proto naleznete pro sport idální úkryt před horkem.

Nohejbal

Na hřišti je samozřejmě možné kromě tenisu hrát i oblíbený nohejbal.

Stolní tenis

Pro milovníky ping-pongu je v areálu penzionu připraven také stůl na stolní tenis.

Cyklovýlety

Obec Záboří poskytuje ve svém okolí ideální podmínky pro cyklisty. Na kole se můžete vydat jak do rovinných oblastí českobudějovické pánve, tak do kopcovitějšího terénu Blanského lesa. Penzion je jako stvořený pro skupinu cyklistů, kteří se z něj vydávají na své výlety po krásném okolí.

Pěší výlety

Zajímavá místa po okolí jsou dobrou příležitostí pro pěší výlety. V kombinaci s autem můžete z našeho penzionu navštívit mnoho měst, obcí a přírodních i historických památek jihočeského kraje. Konkrétní nápady naleznete v sekci Tipy na výlety.

Windsurfing, koupání

Jen necelé tři kilometry od Penzionu se nachází rybník Dehtář, desátý největší rybník v celé ČR. Rybník je vhodný ke koupání a pro své příhodné větrné podmínky je velmi oblíbený surfaři.

Sjíždění vody

Pro zájemce o sjíždění nejrůznějších řek je asi nejdostupnější Vltava. Milovníkům panenské Šumavy doporučujeme půjčit si loďku v Lenoře na Soumarském mostě a jet meandry volně plynoucí Vltavy do Nové Pece, kde se Vltava vlévá do vodní nádrže Lipno. Komerčnější a pro větší skupiny bude vhodnější některá z variant, které nabízí půjčovny loděk v Českém Krumlově nebo Vyšším Brodě.

Golf

Ve 20 km vzdálené Hluboké nad Vltavou mohou milovníci golfu navštívit přepychové 18ti jamkové golfové hřiště.